"מה אני יכול לעשות? אני פשוט חסום!"

"מה אני יכול לעשות? אני פשוט חסום!"

מגיעים אלי אנשים ושואלים אותי "מה אני יכול לעשות? אני פשוט חסום!"

ואז המערכת הפנימית שלי קצת משתגעת… ולפעמים אני מתחיל לשאול שאלות כמו "איפה המחסום?" "מי זה שחוסם אותך" או "מה אתה רוצה שאני יעשה אם אתה כבר חסום, הרי זה חתום וגמור? איך אתה רוצה שאני יוריד לך את החסימה? הרי נניח שאני יגיד לך שאתה צריך לעשות דבר מה – ואתה הרי חסום אז נתקענו?"

אם חשבתם שבשלב זה האדם מבין מה אני רוצה ממנו, ובכן לא תמיד… לוקח עוד כמה דקות עד שנופל האסימון שיש לו כח בחירה ובידיו יש בחירה אם להיות חסום או פתוח. אני אמנם יכול לעזור להיפתח אבל לא כשיש לו מחסום שהמפתחות שלו במקום לא ידוע. קודם כל צריך לדעת שחסום זה אומר שמישהו חסם את עצמו. זה לא נחסם לבד או על ידי כוחות ורוחות שונים… אתה חסמת אתה לא חסום לפתע.

אחרי שהבנו את זה. אנחנו יכולים לחשוב על מה גרם לך לחסום את עצמך במו ידיך ואיך אפשר להחזיר את עצמך או לשנות את עצמך בצורה אנושית.

מה שחשוב לי להבהיר כעת זה שהמשפט "אני חסום" מעצבו אותי… כי אם כל החסומים ירגישו שהם פתוחים הראש שלהם כבר יפתח להקשיב ולחפש פתרונות. כי ברגע שאתה חושב שאתה חסום אז אתה בתוך בקבוק שהמכסה שלו חסום ואתה חושב שאתה לא יכול לצאת אחרי שניסית כבר כל כך הרבה. אבל מה אם אני יגיד לך שהבקבוק אכן חסום אבל אם תחשוב שאתה לא חסום רק הבקבוק אז יצוץ לך רעיון לדפוק על הבקבוק מבפנים כדי שמישהו ישמע ויפתח לך את הבקבוק מבחוץ?

הרבה פעמים כשנתקעים בחדר או במעלית פשוט דופקים עד שמישהו שומע ופותח. כך גם כשמגיעים הביתה והדלת נעולה, אף אחד לא חושב שהוא "חסום עכשיו" ולכן הוא הופך להומלס.

אם אתה מבין שאתה פתוח והסיטואציה היא נראית חסומה- אז הראש שלך יחשוב כמו מישהו אם ראש בלתי חסום וינסה כל העת למצוא מוצא כדי לעבור את מה שנראה כחסום. (לא אומר שיש פתרון לכל דבר, אבל להיות "חסום" זה פחות או יותר לומר מראש שאין פתרון כי "הרי אני חסום". חסום זה פסיכולוגיה וזו מילה ממש כיפית שעושה חיים קלים. אתם יודעים למה? זה פשוט- כי אני חסום וזהו.

חסום זה לא באמת- זה רק פסיכולוגי חסום. חסום מביא עוד 30 מחשבות בסגנון החסום.

נכון שאתה חסום מלהבין מה שאני רוצה? כן כי אתה פשוט חסום. זרקו את המפתחות לים ואתה נשארת חסום…

אין לי עצה חוץ מלומר לך שהמפתחות אצלך! הפתרון אולי לא. המפתחות לחסימה כן. והחשיבה הזו שאתה יכול לפתוח עם המפתחות מתי שתרצה היא עוזרת לך לפתוח את הראש לפתרונות בלי להתייאש ולהגיד שאתה "חסום וזהו".


לגלות עוד מהאתר הרב יעקב שקולניק - יועץ נישואין

יש להירשם לעדכונים כדי לקבל את הפוסטים האחרונים לאימייל שלך.

לתשומת לבך:
תגובות מזלזלות פוגעות (בבעל האתר\בשואל השאלה) או לא מתאימות לרוח חברות הסינון ימחקו ויסומנו כספאם לצמיתות ובמקרים מסויימים אף יוסרו מרשימת התפוצה.

כתוב תגובה...

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל - בנוסף על העלון לזוגיות.

הצטרפו ל 831 מנויים נוספים

האחרונים

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל - בנוסף על העלון לזוגיות.

הצטרפו ל 831 מנויים נוספים
קטגוריות

רוצה לקבל יותר?

לגלות עוד מהאתר הרב יעקב שקולניק - יועץ נישואין

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

להמשיך לקרוא