תראה באיזה מהירות אתה יכול להאמין לאשתך

הזדהות

אחרי שתקרא\י את זה יהיה לך קל להאמין יותר לבן זוגך!

המוח שלנו עובד בצורה שהוא רושם דברים שראינו, עשינו, חשבנו, שמענו.

 

אז למה זקנים שוכחים?

הסיבה שזקנים שוכחים היא בעיקר משום שהם מפסיקים להפעיל אזורים מסוימים במוח ובעיקר משום שהם מפסיקים ללמוד (לכן רבנים מחזיקים ראש בגיל מבוגר מאוד). כשהמוח לא מפעיל אזור מסוים האזור הזה נובל במשך הזמן. ואגב זהו הסוד לשינוי הרגלים. אם המוח לא יחשוב על ההרגל הרבה זמן הרי שהנוירון שנוצר במוח בעקבות ההרגל, ינבול במשך הזמן עד שיהיה קל להתעלם מההרגל.

בכל אופן במחקר שעשו חוקרים ידועים והקימו תוכנה לשיפור הזיכרון על בסיס אותו מחקר, החוקרים הראו שזקנים שלא לומדים (תורה) ורוב הציבור הכללי לא לומד כלום, (אחד שעובד באותה עבודה הוא לא לומד חדש הוא חוזר על הידוע), כשנתנו להם תרגילים שמאלצים אותם ללמוד, אחרי כמה חודשים הזיכרון של רובם חזר 30 שנה אחורה בערך כמו שהיו בגיל 50!

 

אבל למה זקנים שוכחים דברים חדשים?

כי כשהמוח לא עובד טוב הוא לא קולט. הכלל הוא "מה שנכנס עכור למוח, יוצא עכור"

ילד עם קשיי למידה והפרעות בחשיבה זוכר פחות טוב מילד שהמוח שלו פנוי נקי ועובד. כי מה שנכנס עכור, יוצא עכור. הרישום לא נקלט היטיב במוח.

המוח של זקנים שלא לומדים נהפך לעכור. לכן הם זוכרים את העבר שלהם מעולה אבל לא את העדכני מהשנים האחרונות ואפילו לא מהיום הקודם. הכל בהתאם לאיזה מוח זה נכנס. נקי או עכור.

 

לפעמים אנחנו יכולים לנהל וויכוחים עם בני הזוג על נושאים שקשורים לזיכרון, כמו "אמרתי לך, ואמרת ש"כן", מה אתה לא זוכר?" או "אני לא מבין, אתמול אמרת לי הפוך, מישהו פה לא אומר אמת.."

אני חושב שהתלונות שקשורות בזיכרון הם כלפי גברים ונשים כאחד, אך נדמה שכלפי נשים יותר. הסיבה ברורה: מה שנכנס למוח כשהוא עכור מסיבה כלשהי נקלט בזיכרון באופן מעורפל. ובדרך הטבע לנשים יש יותר הפרעות מצד הגוף שגורמים פה ושם למוח לא לזרוח… ואז בהחלט מתאים שהיא עצמה תגיד "שהיא לא זוכרת שהיא אמרה לך".

האם עכשיו צריך לעגל פינות ולתת אחד לשני לטשטש ולמרוח ולהימרח כי יש הרי אישור ותירוץ שנקרא "מה שנכנס עכור, יוצא עכור"? ברור שלא. אבל ברור שאם בסך הכל אתם לא זוג שקרנים… אבל פתאום מגיע מקרה כזה שחוזר על עצמו (בפרט אם זה קורה אחת לחודש בערך) אז יש סיבה טובה לדון לכף זכות. בפרט אם אתה משחזר שכשדיברתם והמידע לא נקלט זה היה כשהייתם עייפים מאוד או אחרי לידה או אחת לחודש או אחרי אירוע כלשהו שהמוח לא היה צלול, זו בוודאי סיבה מובנת לזיכרון של זקנים בגיל צעיר…

 

תזכור:

מה שנכנס עכור, יוצא עכור. (אם בכלל יוצא משהו…)

 

 

 

8 דברים שלא ידעת על המוח הנשי


לגלות עוד מהאתר הרב יעקב שקולניק - יועץ נישואין

יש להירשם לעדכונים כדי לקבל את הפוסטים האחרונים לאימייל שלך.

לתשומת לבך:
תגובות מזלזלות פוגעות (בבעל האתר\בשואל השאלה) או לא מתאימות לרוח חברות הסינון ימחקו ויסומנו כספאם לצמיתות ובמקרים מסויימים אף יוסרו מרשימת התפוצה.

2 תגובות

כתוב תגובה...

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל - בנוסף על העלון לזוגיות.

הצטרפו ל 831 מנויים נוספים

האחרונים

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל - בנוסף על העלון לזוגיות.

הצטרפו ל 831 מנויים נוספים
קטגוריות

רוצה לקבל יותר?

לגלות עוד מהאתר הרב יעקב שקולניק - יועץ נישואין

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

להמשיך לקרוא