לא התכוונתי! – האם זו תשובה טובה בזוגיות?

"לא הייתה לי כוונה רעה" האם זו תשובה טובה בזוגיות?

"לא הייתה לי כוונה רעה" האם זו תשובה טובה בזוגיות? גם לא לעשות רע – יכול לפגוע בזוגיות שלך!

קראתי ספר של פסיכיאטר שהיה בשואה ושמו ויקטור פרנקל. בספרו הוא מתאר כיצד אנשים ששרדו היה ניכר עליהם הרצון לחיות ומי שלא היה ניכר עליו הרצון לחיות הם ידעו שהוא מסיים את תפקידו.. לדבריו אנשים שלא הייתה להם משמעות לחיים, כלומר משמעות כדי לחיות הם לא התאמצו לשרוד ואך טבעי היה למות – זה היה הדבר ההגיוני ביותר. לגשת לגדר החשמלית או סתם להזניח.

ויקטור פרנקל טוען שהיה צריך להיות לאדם סיבה "למה לחיות" אם הייתה לו אז היה מתאמץ לחיות. כך היו כאלה שהסיבה שלהם הייתה "ונשמרתם" היו כאלה שדאגו למשפחתם והיו כאלה שחיו רק כדי לא לתת את המתנה "מוות" לנאצים.

החוויה האישית של ויקטור פרנקל בגטו

הוא מספר על עצמו שכשנכנס לגטו ביקשו ממנו לזרוק לערמה את כל חפציו האישיים כולל הבגדים וספר בתחום מקצועו שהתחיל לכתוב והשקיע עליו רבות – הוא היה אחד מהאכזבות הגדולות שלו שהיה צריך לזרוק הכול את כל ההשקעה (כנראה זה מה שתפס אותו באותו זמן…) וכשחלה בטיפוס לקראת השחרור מהמחנה מיהר לאסוף פיסות נייר ולהתחיל לשחזר שוב את הספר כי מי שהיה לו טיפוס היה בצריף אחר ולא עבד אלא נשאר שם או למות או לצאת לעבוד בחזרה בכל אופן בכל יום באותו צריף בו ויקטור שהה נפטרו כל יום כשישה אנשים ממחלת הטיפוס.

ויקטור פרנקל אומר שזה מה שהחזיק אותו. פשוט הייתה לו סיבה למה לחיות וכל מי שיש לו את ה"למה" לחיות, כבר חיפש היטיב את ה"איך". בתחום הרפואה ידוע שמי שבמצב קשה עדיף להחזיק אותו כמה שיותר ער כי כך הוא מחזיק את עצמו בחיים. פעמים רבות פצועים קשה מתעלפים רק כשכוחות ההצלה מגיעים – עד אז הם מחזיקים את עצמם וזה טוב. כי כח הרצון הוא פשוט כח! בשואה ובכל מקום! 

לא לעשות רע יכול לפגוע בזוגיות שלך

בכל אופן ויקטור מתאר בספרו שמי שלא בחר לחיות הרי שכשמת זה לא היה מבחירה למות אלא מבחירה לא לחיות.

חשבתי לעצמי, הלא אנחנו יודעים שיצר לב האדם רע מלכתחילה ואם הוא עושה עבודה עם עצמו זה משתנה ונהיה לו יצרים משופרים. הוי אומר, אם אתה לא בוחר כלום זה נחשב כמעט כמו לא לבחור. פעם שמעתי את ר' יעקב פוזן שליט"א בוכה בדמעות בדרשה שהעוונות שלנו הם בעיקר "הרשלנות". להתרשל זו עבירה.

נניח שעצבנת את בעלך או להיפך ואת אומרת לו "לא התכוונתי לעשות לך רע". זה אולי יכול לעורר את חמלתו, אבל זו לא תשובה שעומדת בפי עצמה.

לא התכוונתי להרע לך = לא פעלתי כלום. לא הזקתי לך ולא עשיתי מה שהיה צריך לעשות.

לכן "לא התכוונתי" זו לא תשובה בפני עצמה. במקרה הטוב זה כדי ליישב את דעתו של הנפגע.

מה שאתה כן צריך לעשות זה "לבחור בטוב". לדעתי בלבד, אי בחירה בטוב בסגנון "לא התכוונתי לעשות לך רע" פרושו לתת לעצמך כרטיס שחרור מאחריות על פועלך סביב הנושא הבעייתי.

מה לגבי הזוגיות שלך

אין זה משנה העניין הרוחני לעניין הזוגיות שלך. אתה צריך לבחור כל הזמן (כפי יכולתך) לעשות טוב. מבחינה זוגית זה בוודאי נכון שאם אתה לא משקיע – רוב הסיכויים שאתה בירידה בקשר הזוגי שלך. גם אם בן זוגך לא בסדר עדיין מה שקורה זה לא כוחות הטבע ויש לך השפעה (פעמים רבות דרמטית) על הקורה סביבך.

אז "לא רצית לעשות לך רע" ו"תסכים איתי שלא התכוונתי לעשות לך רע" זו לא תשובה התשובה צריכה להיות "אני בוחר להשקיע בזוגיות". אני בוחר בחיים. כי אני דואג לעצמי \ לאשתי \ ילדי וכו'.

אם אתה רוצה להשקיע קצת או הרבה בזוגיות שלך.

אם אתה מרגיש שאתה לא במצב של בחירה בעשייה וחשיבה זוגית נכונה,

אני רוצה לבקש ממך ולעודד אותך להחליט ולעשות את זה מעכשיו.

זה החיים שלך לא שלי ולא של מי שחי לצידך. קודם שלך.

אז אנא דאג לעצמך.

 

אם אתה לא יודע מה לעשות ואיך להשקיע בזוגיות שלך ובעצם בחיים שלך,

אני יכול בשמחה לנסות לעזור לך בזה, באמצעות הכלים שיצרתי עבורך. או שפשוט תתקשר אלי ל 054-8482997 ככל שאני יכול לעזור וככל שאתה צריך את זה. אני כאן בשבילך.

אל תתבלבל בדיוק בשביל זה אני כאן וזה אכפת לי!

הנה חלק מהכלים שיצרתי עבורך

גלה

גלה מה אפשרי כל יום אם אתה מכיר את הטבע הנשי השונה מהגברי. זה יכול להוריד המון כעסים.

משימתנו בחוברת זו

לתת לאשה כיוון ברור בהתנהלותה ומטרותיה בחיי הזוגיות, תוך כדי התחשבות במציאות החיים המורכבת. לעסוק בסיטואציות שמקשות להשקיע בבן הזוג וכיצד להתייחס אליהן.

למי מיועד הקורס למניעת מריבות?

למי שמפחד לדבר על הזוגיות עם אשתו כי לא ברור לו אם עושה את זה נכון. למי שכל שיחה עם אשתו נהפכת ל... למי שרוצה ללמוד 24 כללים למניעת מריבות. ורק כלל וחצי לפתור מריבה. למי שמבין שהחכמה זה למנוע מריבות.

הקורס המקיף "מגנט הזוגיות"

מיועד לגברים רציניים בלבד, שרוצים ויכולים ללמוד חומר רב וליישמו! חומר רב ליישום מיידי!


לגלות עוד מהאתר הרב יעקב שקולניק - יועץ נישואין

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

לתשומת לבך:
תגובות מזלזלות פוגעות (בבעל האתר\בשואל השאלה) או לא מתאימות לרוח חברות הסינון ימחקו ויסומנו כספאם לצמיתות ובמקרים מסויימים אף יוסרו מרשימת התפוצה.

כתוב תגובה...

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל - בנוסף על העלון לזוגיות.

הצטרפו ל 851 מנויים נוספים
סטטיסטיקות בלוג
  • 689,864 כניסות

האחרונים

הירשם לבלוג באמצעות המייל

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל - בנוסף על העלון לזוגיות.

הצטרפו ל 851 מנויים נוספים
קטגוריות

לגלות עוד מהאתר הרב יעקב שקולניק - יועץ נישואין

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

להמשיך לקרוא

לרגל העשור לעלון לזוגיות!

25 ש"ח מתנה!!

בקנייה מעל 100 ש"ח

קוד ההטבה: JKKP3VYH

המבצע בתוקף עד: 2024-07-31 | המבצע חל רק על החנות החדשה | המבצע עשוי להיעלם לפני תומו